Menu
Mesto Snina

Rozhovor s našou hviezdnou volejbalistkou Zuzanou Šepeľovou

Rozhovor s našou hviezdnou volejbalistkou Zuzanou Šepeľovou 1

Zo Zuzkinho času sme si trošku ukradli, aby sme jej položili pár otázok.

Rodáčka zo Sniny a odchovankyňa Mvk Snina Zuzka Šepeľová. V skutočnosti krehké žieňa, no na palubovke sú výraznými črtami tejto úspešnej volejbalistky odhodlanie, bojovnosť a prevaha.

Zuzke som položila pár otázok a prezradila aj toto:

1. Aký bol Váš najväčší detský sen? Ako sa odráža v súčasnosti?

Zuzka: "S MVK Snina sme pravidelne chodievali na reprezentačné zápasy žien, vtedy som si pomyslela, že raz si zahrať za reprezentáciu by bolo super. Minulý rok som hrala prvýkrát na majstrovstvách Európy Žien a dnes sa momentálne nachádzam v Šamoríne na reprezentačnej príprave na Zlatú európsku ligu. Takže tento jeden sen som si už splnila."

2. Ako si spomínate na svoje volejbalové začiatky v MVK Snina?

Zuzka: "Úprimne, nepatrila som k takým tým “dríčom”, skôr som bola lenivá a hľadala som vždy nejaké výhovorky, teraz to ľutujem. V Snine sú úžasní tréneri, ktorí ma veľa naučili a dali mi skvelé volejbalové základy, vtedy som nerozumela prečo sú na nás takí “tvrdí”, no dnes viem že kľudne mohli byť aj viac (úsmev)."

3. Posunula Vás vpred aj kritika? Ak áno, tak ktorá?

Zuzka: "Keď športujete na profesionálnej úrovni, vždy sa nájde niekto kto si myslí, že vie všetko najlepšie, no väčšinou sú to ľudia, ktorí nikdy šport na profi úrovni nerobili. Z takýchto “kritík” si nerobím nič. Kritika, ktorá má posúva je väčšinou od môjho trénera alebo od mojej Maminy, ktorá sleduje každý zápas a vždy ho aj patrične celý zanalyzuje (úsmev)."

4. V ktorom klube, a kde teraz pôsobíte?

Zuzka: "Momentálne pôsobím v Belgickom klube CapitalatWork BAO Tchalou Volley."

5. Akým spôsobom ste sa posúvali ďalej?

Zuzka: "Zo Sniny som odišla v 15-tich rokoch, keď som dostala ponuku do Slávie EU Bratislava. Tam som strávila krásnych 6 rokov, potom som sa na dva roky presunula do českého Olomouca a dnes pôsobím v Belgicku, kde som zmluvu predĺžila o ďalšiu sezónu, takže tam budem aj budúci rok."

6. Ako to bolo so štúdiom?

Zuzka: "Nebudem tvrdiť, že som bola dobrou študentkou, pretože to by som klamala. Nie som typ človeka, ktorý dokáže presedieť niekoľko hodín nad knihami a učiť sa. Všetko som vždy robila na poslednú chvíľu. Takže keď som skončila strednú školu v Bratislave, rozhodla som sa ďalej štúdiu nevenovať a vybrala som sa na cestu profesionálnej športovkyne."

7. Aké sú Vaše ciele do budúcnosti? Akú kariéru by ste si zvolili v prípade, že by ste neboli volejbalovou hráčkou?

Zuzka: "Predtým ako prišla ponuka do Slávie som plánovala nastúpiť na strednú pedagogickú školu. Takže by som pravdepodobne bola učiteľkou v materskej škole."

8. Máte svoj osobný i športový vzor?

Zuzka: "Najväčší vzor je pre mňa určite moja Mama, no ak mám povedať nejakú slávnu svetovú volejbalistku, tak tou je určite Brazílčanka Gabriela Guimaraes."

9. Chceli by ste odkázať niečo Sninčanom?

Zuzka: "Určite, aby podporovali šport v našom meste, myslím tým akýkoľvek nielen volejbal. Vyrástlo tam už veľa skvelých športovcov a verím, že tam stále sú športové talenty, ktoré potrebujú podmienky na zdokonaľovanie, aby sa raz mesto mohlo nimi pýšiť."

Našej úspešnej športovkyni prajeme veľa ďalších úspechov v kariére a ďakujeme za čas, ktorý nám venovala.

Dátum vloženia: 9. 5. 2024 12:56
Dátum poslednej aktualizácie: 9. 5. 2024 13:03
Autor: Mgr. Michaela Šalachová

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29
1
30
1
1
1
2
1
3
1
4
1
5
1
6
1
7
1
8
1
9
1
10
1
11
1
12
1
13
1
14
2
15
1
16
3
17
2
18
3
19
1
20
1
21
1
22
1
23
1
24
1
25
1
26
1
27
1
28
2
29
1
30
1
31
3
1
2
2
1