Opatrenia mesta Snina v súvislosti s koronavírusom, 26.3.2020

Opatrenia mesta Snina v súvislosti s koronavírusom, 26.3.2020 1

Aktualizácia opatrení krízového štábu mesta Snina.

Mesto upozorňuje na nové opatrenia vlády SR platné od 25. marca 2020 až do odvolania:

Všetkým osobám sa zakazuje vychádzať a pohybovať sa na verejnosti bez prekrytia horných dýchacích ciest, teda bez respirátora, rúška, šálu, šatky a pod.

Meranie telesnej teploty pri vstupe do nemocníc, obchodov či iných priestorov s vysokou koncentráciou ľudí, dodržiavanie dvojmetrového rozostupu v rade.

Vyčlenenie špeciálneho časového rámca od 9.00 h do 12.00 h (pondelok – sobota) pre pohyb osôb nad 65 rokov v obchodoch (napríklad potraviny).

Zatvorenie obchodov v nedeľu za účelom sanitárneho dňa (predajne potravín, mäsa, chleba a pečiva, ovocia a zeleniny, predajne potravín na osobitné výživové účely pre dojčatá a malé deti a predajne potravín na osobitné lekárske účely, lekárne, predajne a výdajne zdravotníckych pomôcok, predajne drogérie, predajne novín a tlačovín, predajne s krmivom pre zvieratá a veterinárnych ambulancií).

Platí naďalej zákaz hromadných športových, kultúrnych, spoločenských a iných podujatí.

Mestský úrad Snina pracuje naďalej v obmedzenom režime a až do odvolania ruší úradné hodiny. Všetky oddelenia MsÚ sú pre verejnosť naďalej zatvorené. Odporúčame občanom využívať bezhotovostné platby.

Občania môžu v pracovných dňoch v čase od 7.30 do 15.00 hod. kontaktovať jednotlivé oddelenia MsÚ telefonicky alebo elektronicky, kontakty sú uvedené na www.snina.sk/kontakty

V obmedzenom režime pracuje len matrika a podateľňa. Žiadame občanov, aby na matriku a do podateľne prichádzali len v nevyhnutných prípadoch, za predpokladu, že sú zdraví a nemajú žiadne príznaky ochorenia. Vstup do budovy MsÚ je povolený len s rúškom alebo podobným ochranným prostriedkom zakrývajúcim ústa a nos.

Služby občanom poskytované za sprísnených hygienických opatrení:

- opatrovateľská služba zdravotne hendikepovaným,

- rozvoz obedov seniorom a zdravotne hendikepovaným z Domova pokojnej staroby,

- osobný odber stravy stravníkom, ktorí nie sú klientmi Domova pokojnej staroby,

- nákup liekov, základných potravín a drogérie pre osamelých seniorov odkázaných výlučne na cudziu pomoc, resp. ťažko zdravotne postihnutých občanov bez obmedzenia veku; kontakt: 0917 598 772, prerodinu@snina.sk (oddelenie starostlivosti o obyvateľa – nízkoprahová sociálna služba pre deti a rodinu),

- vyplácanie dávok v hmotnej núdzi za asistencie mestskej polície na obvyklom mieste, za podmienky, že poberatelia dávky sú povinní mať rúško alebo podobný ochranný prostriedok zakrývajúci ústa a nos,

- mestská hromadná doprava od 17.3.2020 až do odvolania funguje v prázdninovom režime, teda nebudú premávať spoje 4, 5, 10 a 11 a nedeľný spoj zo sídliska 1. mája na Tablu a späť,

Mestská polícia Snina pracuje v pracovných dňoch v štandardnom režime, od soboty 14.3.2020 aj počas víkendov, v čase od 10.00 do 18.00 hod.

Prevádzkovanie mestských zariadení:

- školy a školské zariadenia sú zatvorené od 16.3.2020 do odvolania,

- kultúrne zariadenia Dom kultúry a Kaštieľ so svojimi prevádzkami kino a knižnica sú zatvorené od 13.3. 2020 do odvolania,

- klub dôchodcov v priestoroch Domu kultúry je zatvorený od 13.3.2020 do odvolania,

- v zariadení pre seniorov – Domove pokojnej staroby naďalej trvá zákaz návštev.

Nemocnica Snina, s.r.o.:

- Pred vstupom do nemocnice sú všetci povinní prejsť cez záchytné miesto – nafukovací záchranný stan umiestnený pred hlavným vchodom od budovy riaditeľstva, kde bude každému skontrolovaná telesná teplota a pacienti budú povinní vyplniť dotazník o svojom zdravotnom stave a cestovateľskej anamnéze.

- Od 17.3.2020 až do odvolania je možné do nemocnice vstupovať až po absolvovaní kontroly  zdravotného stavu v záchrannom stane. Vstup do budovy nemocnice bude umožnený len 1 pacientovi, ktorého v prípade nutného doprovodu (dieťa, osoba  ZŤP) sprevádza len 1 osoba. Do priestorov nemocnice bude umožnený vstup len s nasadeným rúškom alebo podobným ochranným prostriedkom zakrývajúcim ústa a nos.

- Zadný vchod do nemocnice od bufetu bude až do odvolania uzamknutý.

- aktuálne informácie a opatrenia nemocnice sú zverejnené na www.nemocnicasnina.sk

Verejnoprospešné služby Snina s.r.o.:

- pracujú v mimoriadnom režime, zabezpečujú len zber komunálneho odpadu, separovanie, prevádzku zberného dvora, čistenie verejných priestranstiev, prevádzku verejných toaliet a pohrebné služby,

- z dôvodu zastavenia aktivačných prác zo strany úradu práce je čistenie verejných priestranstiev zabezpečované až do odvolania výlučne pracovníkmi VPS, preto žiadame všetkých občanov o dodržiavanie čistoty verejných priestranstiev,

- pohreby sú v domoch smútku uskutočňované len za účasti najbližšej rodiny, pohrebné obrady (modlenia) sú v domoch smútku až do odvolania zakázané,

- vstup do areálu VPS a domov smútku je povolený len s rúškom alebo podobným ochranným prostriedkom zakrývajúcim ústa a nos,

- areál biokúpaliska v RO Sninské rybníky je zatvorený od 16.3.2020 do odvolania,

- detské ihriská a skatepark sú zatvorené do odvolania.

Mestský podnik Snina s.r.o.:

Zasadnutie mestského zastupiteľstva pôvodne plánované na 26.3.2020 bude uskutočnené v najbližšom možnom termíne.

Vážení Sninčania, mesto Snina pravidelne zverejňuje všetky dôležité informácie na stránke www.snina.sk. Stiahnite si z našej webovej stránky bezplatnú mobilnú aplikáciu „V OBRAZE“, a budete dostávať všetky nové informácie každý deň priamo od nás.

Dôležité kontakty: www.korona.gov.sk, www.vucpo.sk/koronavirus

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Humenné: 0908 868 796

Ďakujeme občanom za rešpektovanie všetkých preventívnych opatrení zo strany mesta a štátu.

Dátum vloženia: 26. 3. 2020 18:22
Dátum poslednej aktualizácie: 26. 3. 2020 19:23