Zasadnutie krízového štábu mesta Snina dňa 29.05.2020

Zasadnutie krízového štábu mesta Snina zo dňa 29.05.2020 2

Zasadnutie Krízového štábu

Opatrenia zo zasadnutia Krízového štábu mesta Snina dňa 29.05.2020

Vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu v krajine dochádza k novým opatreniam a ďalšiemu uvoľňovaniu činností, preto mesto Snina na zasadnutí krízového štábu zo dňa 29.05.2020 prijalo nasledujúce opatrenia:

Mestský úrad Snina od 01.06.2020 pracuje v neobmedzenom režime.

• Vstup do budovy mestského úradu je povolený naďalej len s rúškom alebo podobným ochranným prostriedkom zakrývajúcim ústa a nos. Každý občan je povinný pri vstupe do budovy vykonať dezinfekciu rúk.
  • Oddelenie správy majetku a služieb zabezpeči časté vykonávanie dezinfekcie priestorov, hlavne dotykových plôch, kľučiek, podláh a predmetov.

Služby občanom poskytované za sprísnených hygienických opatrení:

• Opatrovateľská služba zdravotne hendikepovaným.
  • Rozvoz obedov seniorom a zdravotne hendikepovaným z Domova pokojnej staroby.
  • Návštevy v Domove pokojnej staroby sú naďalej zakázané.
  • Osobný odber stravy stravníkom, ktorí nie sú klientmi Domova pokojnej staroby.
  • Nákup liekov, základných potravín a drogérie pre osamelých seniorov odkázaných výlučne na cudziu pomoc, resp. ťažko zdravotne postihnutých občanov bez obmedzenia veku; kontakt: 0917 598 772, prerodinu@snina.sk (oddelenie starostlivosti oobyvateľa – nízkoprahová sociálna služba pre deti a rodinu).
  • Vyplácanie dávok v hmotnej núdzi za asistencie mestskej polície na obvyklom mieste, za podmienky, že poberatelia dávky sú povinní mať rúško alebo podobný ochranný prostriedok zakrývajúci ústa a nos.
  • Mestská hromadná doprava od 01.06.2020 funguje v zmysle platného cestovného poriadku.

Mestská polícia Snina pracuje v pracovných dňoch v štandardnom režime, od 01.06.2020 aj počas víkendov, v čase od 14.00 do 22.00 hod.

Prevádzkovanie mestských zariadení:

Školské zariadenia:

• V súvislosti s rozhodnutím ministra školstva a následného zistenia záujmu zo strany rodičov, mesto Snina s účinnosťou od 01.6.2020 obnovuje predprimárne vzdelávanie vo všetkých materských školách vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Deti možno umiestniť v materskej škole maximálne na deväť hodín do skupín s počtom najviac 15 detí, pri dodržiavaní všetkých hygienicko-epidemiologických opatrení.
  • Na základe dobrovoľnosti sa od 1. júna do základných škôl vrátia aj žiaci nultého ročníka a prvého až piateho ročníka. Riaditelia škôl naďalej zabezpečia aj dištančné vzdelávanie pre žiakov šiestych až deviatych ročníkov a pre žiakov prvých až piatych ročníkov, ktorí nebudú umiestnení v škole, v rozsahu a forme, ktoré umožňujú personálne a technické možnosti školy.
  • Pre žiakov je obnovené aj školské stravovanie a pobyt v školských kluboch.
  • Podrobné informácie školy zverejnia na svojom webovom sídle a na požiadanie poskytnú aj telefonicky.

Kultúrne zariadenia:

• Kino Centrum Snina je v prevádzke v obmedzenom režime, mestská knižnica je opäť otvorená pre verejnosť s obmedzenou výpožičnou dobou, kaštieľ je otvorený pre verejnosť od 01.06.2020 v obmedzenom režime.
  • Denné centrum pre seniorov v priestoroch Domu kultúry je zatvorené do odvolania.
  • V zariadení pre seniorov – Domove pokojnej staroby naďalej trvá zákaz návštev.

Nemocnica Snina, s.r.o.:

• Pred vstupom do nemocnice sú všetci povinní prejsť cez záchytné miesto - nafukovací záchranný stan je umiestnený pred hlavným vchodom od budovy riaditeľstva, kde bude každému skontrolovaná telesná teplota a pacienti budú povinní vyplniť dotazník o svojom zdravotnom stave a cestovateľskej anamnéze.
  • Od 17.03.2020 až do odvolania je možné do nemocnice vstupovať až po absolvovaní kontroly zdravotného stavu v záchrannom stane. Vstup do budovy nemocnice bude umožnený len 1 pacientovi, ktorého v prípade nutného sprievodu (dieťa, osoba ZŤP) sprevádza len 1 osoba. Do priestorov nemocnice bude umožnený vstup len s nasadeným rúškom alebo podobným ochranným prostriedkom zakrývajúcim ústa a nos.
  • Zadný vchod do nemocnice od bufetu bude až do odvolania uzamknutý.
  • Aktuálne informácie a opatrenia nemocnice budú zverejnené na stránke www.nemocnicasnina.sk

Verejnoprospešné služby Snina s.r.o.:

• Pracujú v normálnom režime a zabezpečujú všetky činnosti.
  • Vstup do areálu VPS a domu smútku je povolený len s rúškom alebo podobným ochranným prostriedkom zakrývajúcim ústa a nos.
  • Vstup a pobyt v priestoroch pohrebného obradu len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napríklad rúško, šál, šatka),
  • Pohreby sú v domoch smútku uskutočňované len za prísnych protiepidemiologických opatrení:
    • pri vchode do priestorov pohrebného obradu je aplikovaná dezinfekciu na ruky,
    • odstup medzi osobami (okrem členov spoločnej domácnosti) minimálne 2 metre,
    • z obradov budú úplne vylúčené osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky respiračného infekčného ochorenia,
    • vykonávaná je častá dezinfekciu priestorov, hlavne dotykových plôch, kľučiek podláh a predmetov,
    • pri východe z priestorov pohrebného obradu je riadené vychádzanie ľudí s odstupmi aspoň 2 metre z dôvodu zhlukovania.
  • Areál biokúpaliska v RO Sninské rybníky je naďalej zatvorený do odvolania.
  • Detské ihriská a skatepark sú v prevádzke.

Všetky prijaté opatrenia sú v záujme zabránenia šíreniu nákazy a v záujme ochrany zdravia obyvateľov mesta a zamestnancov samosprávy.

Zapísal: Mgr. Miroslav Hrivňak

Ing. Daniela Galandová