Testovanie Covid-19 v Snine

Testovanie Covid-19 v Snine  1

Snina bola vybratá ako jedno z 33 miest na Slovensku, kde bude uskutočnené testovanie obyvateľov rómskej komunity, ktorí sa vrátili domov zo zahraničia a sú v domácej karanténe.

Aj sninskí Rómovia patria k tým, ktorí dlhodobo pracujú v zahraničí. Pri súčasnej epidemiologickej situácii v celej Európe zaznamenávame ich zvýšený návrat zo zahraničia domov na Slovensko. Cestujú cez krajiny s výrazne horšou epidemiologickou situáciou aká je u nás, zároveň tu hrozí veľké riziko zánosu ochorenia COVID-19, keďže nie u všetkých sú podmienky, v ktorých žijú ich rodinní príslušníci v Snine, dobré.

Testovanie zabezpečujú Ozbrojené sily Slovenskej republiky v spolupráci so štátnou príspevkovou organizáciou Ministerstva zdravotníctva SR Zdravé regióny. V Snine bude testovanie uskutočnené vojenskými lekármi a zdravotníckym personálom zajtra v dopoludňajších hodinách.

Na testovanie COVID-19 budú pozvaní len tí obyvatelia rómskej komunity, ktorí pricestovali zo zahraničia. Budú ich kontaktovať dnes v podvečerných hodinách terénne sociálne pracovníčky mesta Snina, ktoré následne zabezpečia i kontakt priamo so zdravotníkmi.

Ako to prebiehalo inde si môžete pozrieť na stránke Ministerstva obrany SR:                                     https://www.mosr.sk/46861-sk/v-romskych-osadach-sa-treti-den-testuje-na-koronavirus-za-prve-dva-dni-sme-otestovali-244-ludi-ktori-sa-vratili-zo-zahranicia/?fbclid=IwAR3HGfghnrnHudrhqRJzkto2cZoR5thM8AEdDMghNaqS_NDSkRSXiO0r9jo

Dátum vloženia: 6. 4. 2020 17:56
Dátum poslednej aktualizácie: 6. 4. 2020 18:05