Opatrenia platné od 17. 12. 2021

Opatrenia platné od 17. 12. 2021 1

Od piatka 17. 12. 2021 platia nové pravidlá

Vláda SR na svojom rokovaní 14.12.2021 prijala uznesenie, ktorým sa aktualizujú niektoré opatrenia. Zásadnou zmenou je, že zákaz vychádzania bude platiť od 17. decembra 2021 len v čase od 20.00 h do 05.00 h.

Výnimkami z nočného zákazu vychádzania bude napríklad cesta do a zo zamestnania, zdravotná starostlivosť či cesta do obchodov. Rovnako výnimka platí aj na cestu na účel starostlivosti o blízku osobu alebo príbuzného či na vycestovanie do zahraničia.

Prehľad nových opatrení:

• zákaz vychádzania v čase od 20:00 do 5:00
  • na jednom stretnutí môžu byť iba 6 ľudia (výnimka pre ľudí z jednej domácnosti)
  • V IC vlakoch, rýchlikoch a diaľkových autobusoch režim OTP
  • Testovanie na letiskách (zabezpečenie má na starosť ministerstvo dopravy a výstavby)

Výnimky zo zákazu vychádzania v nočných hodinách:

• cesta do a zo zamestnania
  • cesta do esenciálnych obchodov
  • cesta do zdravotníckeho zariadenia a k lekárovi
  • cesta za príbuzným alebo blízkou osobou, ktorá je odkázaná na starostlivosť
  • venčenie psa alebo mačky do vzdialenosti 500 metrov od bydliska
  • starostlivosť o hospodárske zvieratá
  • veterinárna starostlivosť
  • cesta do a zo zahraničia
  • cesta osôb do zariadení sociálnych služieb a poskytujúce terénne sociálne služby
  • bohoslužby alebo náboženský úkon v režime OP
  • na cestu do prírody pre poľovníkov s platným poľovníckym lístkom za účelom plnenia opatrení proti šíreniu afrického moru ošípaných a späť

V režime OP by sa mali od 17. 12. 2021 otvoriť aj knižnice, múzeá i prevádzky starostlivosti o telo.

Dátum vloženia: 16. 12. 2021 7:47
Dátum poslednej aktualizácie: 16. 12. 2021 7:51