Opatrenia mesta Snina v súvislosti s koronavírusom

MsÚ Snina

Aktualizácia opatrení ku dňu 06. 05. 2020

Vzhľadom na priaznivú epidemiologickú situáciu v krajine dochádza k novým opatreniam a ďalšiemu uvoľňovaniu činností, preto mesto Snina upozorňuje na nové opatrenia vlády SR platné od 06. mája 2020 až do odvolania:

Od stredy (06.05.2020) sú verejnosti prístupné:

• vonkajšie športoviská pre bezkontaktný šport, bez otvorených šatní, bazénov a spŕch, bez prítomnosti obecenstva,
  • zariadenia sociálnoprávnej ochrany detí a sociálnej kurately podľa zákona č. 305/2005 Z. z. a špeciálnych výchovných zariadení podľa zákona č. 245/2008 Z. z.,
  • prevádzky kaderníctiev, holičstiev, kozmetiky, manikúry, pedikúry, solárií, masáží (okrem mokrých procedúr – napr. hydromasáže),
  • vonkajšie turistické atrakcie (hrady, zámky),
  • múzeá, galérie, knižnice a výstavné siene,
  • krátkodobé ubytovanie na izbách v penziónoch a hoteloch bez možnosti ostatných služieb (napríklad welness).

Zároveň budú otvorené obchody a služby bez ohľadu na ich rozlohu za rešpektovania už doteraz platných hygienických opatrení v otvorených obchodoch – uvedené sa netýka obchodných centier, v ktorých zostávajú v platnosti súčasné obmedzenia.

Skúšanie oblečenia v obchodoch sa povoľuje, potrebná je však dezinfekcia rúk. Odskúšané a nezakúpené oblečenie musí zostať 24 hodín „bokom“.

Od stredy je možná i prevádzka taxislužieb – s oddeleným priestorom medzi vodičom a zákazníkom, ktorý má sedieť na zadnom sedadle.

Od 06.05.2020 je povolený výkon bohoslužieb, prvého svätého prijímania, sviatosti birmovania a sobášneho obradu, vrátane civilného obradu. Veriaci bez rozdielu veku sa môžu zúčastniť bohoslužieb, ktoré sa budú konať za dodržiavania protiepidemických opatrení (bude možné si sadnúť do každej druhej lavice s dvojmetrovými rozstupmi, sväté prijímanie do rúk, nie do úst a podobne).

Aj naďalej platí a je potrebné dodržiavať:

- nosenie rúšok na verejnosti, umývanie a dezinfekciu rúk a dodržiavanie sociálneho odstupu, ako aj ďalších opatrení a odporúčaných postupov Úradu verejného zdravotníctva SR, aby sa nenarušilo spomaľovanie šírenia nového koronavírusu,

- meranie telesnej teploty pri vstupe do nemocníc, obchodov či iných priestorov s vysokou koncentráciou ľudí, dodržiavanie dvojmetrového odstupu v rade,

- vyčlenenie špeciálneho časového rámca od 9.00 h do 11.00 h (pondelok – piatok) pre pohyb osôb nad 65 rokov v obchodoch (napríklad potraviny),

- zatvorenie obchodov v nedeľu za účelom sanitárneho dňa,

- zákaz hromadných športových, kultúrnych, spoločenských a iných podujatí.

Mestský úrad Snina pracuje naďalej v obmedzenom režime a až do odvolania ruší úradné hodiny. Všetky oddelenia MsÚ sú pre verejnosť naďalej zatvorené.

Občania môžu v pracovných dňoch v čase od 7.30 do 15.00 hod. kontaktovať jednotlivé oddelenia MsÚ telefonicky alebo elektronicky, kontakty sú uvedené na www.snina.sk/kontakty

V obmedzenom režime pracuje matrika a podateľňa. Dňom 27.04.2020 je opäť otvorená pokladňa mestského úradu v čase od 07.30 do 15.00 hod.

Aj napriek tomu prosíme poplatníkov miestnych daní a poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, aby platby na základe doručených rozhodnutí realizovali prednostne elektronicky prostredníctvom internet bankingu na účet uvedený v rozhodnutí s použitím príslušného variabilného symbolu.

Zároveň upozorňujeme občanov, že pred vstupom do budovy mestského úradu im bude odmeraná telesná teplota a vykonaná dezinfekcia rúk. Pre účel platby v pokladni budú vstupovať do budovy jednotlivo tak, ako je to obvyklé aj v bankách a iných kontaktných miestach, vrátane dodržiavania dvojmetrovej vzdialenosti medzi osobami.

Prevádzkovanie mestských zariadení:

Od pondelka 11.05.2020 je za prísnych hygienických opatrení otvorená mestská knižnica v kaštieli.

Vážení Sninčania, mesto Snina pravidelne zverejňuje všetky dôležité informácie na stránke www.snina.sk. Stiahnite si z našej webovej stránky bezplatnú mobilnú aplikáciu  „V OBRAZE“, a budete dostávať všetky nové informácie každý deň priamo od nás.

Dôležité kontakty: www.korona.gov.sk, www.vucpo.sk/koronavirus

Regionálny úrad verejného zdravotníctva Humenné: 0908 868 796

Ďakujeme občanom za rešpektovanie všetkých preventívnych opatrení zo strany mesta a štátu.

Dokument na stiahnutie

Dátum vloženia: 6. 5. 2020 16:21