Nové vyhlášky UVZ SR platné od 17. 12. 2021

Od 17. decembra sú v platnosti nové vyhlášky upravujúce vstup do prevádzok a na hromadné podujatia.

V rámci rozšírenia povolení pre prevádzky sa v režime OP (očkovaní, po prekonaní ochorenia COVID-19) môžu otvoriť:

• múzeá, galérie, výstavné siene a knižnice, pokiaľ prevádzkovateľ umožní vstup do prevádzky iba osobám v režime OP,

V prípade múzeí, galérií a výstavných siení sú povolené výlučne individuálne prehliadky s kapacitným obmedzením jedna osoba na 25 m2. Zbierkotvorné inštitúcie môžu byť otvorené v čase 05.00 - 20.00 h, teda v čase, v ktorom neplatí zákaz vychádzania, schválený v utorok (14. 12.) vládou.

• prevádzky zariadení starostlivosti o ľudské telo, pokiaľ prevádzkovateľ umožní vstup do prevádzky iba osobám v režime OP.

Výnimku zo zákazu hromadných podujatí budú mať od 17. decembra tréningy športových klubov registrovaných pod športovými zväzmi, pričom všetci účastníci budú v režime OP.

K povoleným podujatiam profesionálnych športových súťaží pribudne od 17. decembra aj florbal a extraligové súťaže mužov i žien. V režime OP sa môžu otvoriť aj vonkajšie športoviská.

Dátum vloženia: 17. 12. 2021 20:01
Dátum poslednej aktualizácie: 17. 12. 2021 20:03