Nové opatrenia platné od 19. 01. 2022

Od stredy 19. januára 2022 sa menia protipandemické pravidlá vo viacerých oblastiach, ktoré vychádzajú z týchto vyhlášok:

• Vyhláška 3/2022 - Respirátory
  • Vyhláška 4/2022 - Vstup na pracovisko
  • Vyhláška 5/2022 - Hromadné podujatia
  • Vyhláška 6/2022 - Prevádzky

Stručný prehľad zmien:

• Povinnosť nosiť respirátor platí po novom nielen v interiéri, ale aj v exteriéri (respirátor vonku nemusíte mať, ak nie ste na hromadnom podujatí alebo ste od osôb vzdialení na dva metre)
  • Pribudol nový režim OP+, ktorý bude podmienkou vstupu do vybraných prevádzok (napríklad fitness, wellness, akvaparky)
  • Pre vysokorizikové podujatia, ako sú napríklad oslavy, večierky, svadby, kary, diskotéky v prevádzkach a podobne, platí od 19. januára režim OP+
  • Plošne sa otvárajú prevádzky kúpalísk, wellness a akvaparkov (len pre režim OP+)
  • Otvárajú sa doteraz uzavreté prevádzky služieb (len pre režim OP)
  • Rozširuje sa zoznam prevádzok, ktoré môžu mať otvorené v režime základ (napríklad predajne odevov a obuvi, kancelárske a školské potreby, potreby pre deti)
  • Prevádzky s obmedzením otváracích hodín budú môcť mať otvorené do 22:00 (napríklad o prevádzky verejného stravovania s výnimkou donášky, drogérie)
  • Ľudia s treťou dávkou nepotrebujú do hotelov negatívny test. Ľudia s dvomi dávkami test naďalej potrebujú
  • Pre hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania môžu byť otvorené v plnej kapacite (režim OP)
  • Ruší sa kapacitné obmedzenie pre gastro
  • Bude povolená prevádzka detských kútikov (v režime OP)
  • Múzeá a galérie môžu otvoriť ( na jednu osobu bude 15 m²)
  • Lyžiarske a snoubordové kurzy do 18 rokov ubytované v režime OTP
  • Povinné testovanie nezaočkovaných zamestnancov zostáva minimálne do konca januára 2022 jedenkrát do týždňa, testovať sa nebudú musieť zamestnanci s kontraindikáciou očkovania.
  • Avizované skrátenie lehoty po prekonaní Covidu zo 180 na 90 dní sa nemení, v platnosti ostáva 180 dní.
Dátum vloženia: 19. 1. 2022 8:03
Dátum poslednej aktualizácie: 19. 1. 2022 8:14